Yleiskatsaus
määrittely
DLC0350BMG-1
DLC0350BMG-1 Perustiedot
| paneeli Malli | DLC0350BMG-1 |
|---|---|
| paneeli Brand | DLC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 240×320 |
| paneelin tyyppi | a-Si TFT-LCD |
| DLC0350BMG-1 Hinta | Pyyntö Hinta & Lead Time |
| Käyttölämpötila | -20 ~ 60 °C |
| Säilytyslämpötila | -30 ~ 70 °C |
| Huomautukset | 2 in 1 FPC; Left side (17.0mm length) |
DLC0350BMG-1 Mekaaniset ominaisuudet
| Pisteiden tarkkuus | 240(RGB)×320 (QVGA) |
|---|---|
| Pixel-kokoonpano | RGB Vertical Stripe |
| Pikselitiheys | 113 PPI |
| Kuvasuhde | 3:4 (H:V) |
| Muotoseikka | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.0745×0.2235 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.2235×0.2235 mm (H×V) |
| Pinta | Hard coating |
| Aktiivinen alue | 53.64×71.52 mm (H×V) |
| Bezel Area | 56.64×74.52 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 64×85 mm (H×V) |
| Outline Depth | 2.93±0.3 mm |
| Maisema tai muotokuva | Portrait type |
| Kosketusnäyttö | Without |
DLC0350BMG-1 optiset ominaisuudet
| Näyttötila | TN, Normally White, Transflective |
|---|---|
| Kirkkaus | 100 cd/m² (Typ.) |
| kontrastisuhde | 6.5:1 (Typ.) (Reflective) |
| Näytön väri | 262K (6-bit) |
| Vasteaika | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Katselukulma | 40/45/55/40 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Katseluohjaus | 6 o'clock |
| Valkoinen värikylläisyys | Wx:0.301; Wy:0.321 |
| Heijastussuhde | 7.0% (Typ.) |
| Auringonvalo luettavissa | Y |
DLC0350BMG-1 Elektroniikka Ominaisuus
| Pystytaajuus | 60Hz |
|---|---|
| Reverse Scan | No |
| Driver IC | Built-in ILI9341 |
| Aikaohjain (T-CON) | Embedded T-CON |
DLC0350BMG-1 taustavalaistusjärjestelmä
| Lampun sijainti | Edge light type |
|---|---|
| Lampun tyyppi | WLED |
| Lampun määrä | 6S1P |
| Lampun muoto | 1 string |
| Lampun käyttöikä | 10K(Min.) (Hours) |
| Lampun jännite | 19.2V (Typ.) |
| Lamp Current | 20/25mA (Typ./Max.) |
| Valaisimet Virrankulutus | 384mW (Typ.) |
| Liitännätyyppi | Included in panel signal interface |
| Lamppuohjain | No |
DLC0350BMG-1 signaali liitäntä
| Signaaliluokka | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI |
|---|---|
| Tulojännite paneeliin | 2.8/15/-10V (Typ.)(VCC/VGH/VGL) |
| Näyttöviestien jännite | 0≤VIL≤0.3VCC; 0.7VCC≤VIH≤VCC |
| Liitännätyyppi | FPC |
