Yleiskatsaus
määrittely
AT070WSM-NW1-3800(3G00)

AT070WSM-NW1-3800(3G00) Perustiedot
| paneeli Malli | AT070WSM-NW1-3800(3G00) |
|---|---|
| paneeli Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| paneelin tyyppi | a-Si TFT-LCD |
| AT070WSM-NW1-3800(3G00) Hinta | Pyyntö Hinta & Lead Time |
| Käyttölämpötila | -20 ~ 70 °C |
| Säilytyslämpötila | -30 ~ 80 °C |
AT070WSM-NW1-3800(3G00) Mekaaniset ominaisuudet
| Pisteiden tarkkuus | 1024(RGB)×600 (WSVGA) |
|---|---|
| Pixel-kokoonpano | RGB Vertical Stripe |
| Pikselitiheys | 170 PPI |
| Kuvasuhde | 16:9 (H:V) |
| Muotoseikka | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.0502×0.1432 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1506×0.1432 mm (H×V) |
| Paino | 150g (Max.) |
| Pinta | Antiglare |
| Aktiivinen alue | 154.22×85.92 mm (H×V) |
| Bezel Area | 157.22×88.92 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 164.9×100 mm (H×V) |
| Outline Depth | 4.8±0.3 mm |
| Reiät ja kiinnikkeet | Without |
| Maisema tai muotokuva | Landscape type |
| Kosketusnäyttö | Without |
AT070WSM-NW1-3800(3G00) optiset ominaisuudet
| Näyttötila | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| Kirkkaus | 500 cd/m² (Typ.) |
| kontrastisuhde | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Näytön väri | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) |
| Väri Gamut | 50% NTSC (CIE1931) |
| Vasteaika | 25 (Typ.)(Tr+Tf) |
| Katselukulma | 80/80/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Valkoinen värikylläisyys | Wx:0.310; Wy:0.330 |
| Auringonvalo luettavissa | N |
AT070WSM-NW1-3800(3G00) Elektroniikka Ominaisuus
| Pystytaajuus | 60Hz |
|---|---|
| Reverse Scan | Yes (U/D, L/R) |
| Kokonaisenergiankulutus | 2.5W (Max.) |
AT070WSM-NW1-3800(3G00) taustavalaistusjärjestelmä
| Lampun sijainti | Edge light type |
|---|---|
| Lampun tyyppi | WLED |
| Lampun määrä | 3S10P |
| Lampun muoto | Array |
| Lampun käyttöikä | 15K(Min.) (Hours) |
| Lampun jännite | 9.9/10.5V (Typ./Max.) |
| Lamp Current | 200mA (Typ.) |
| Valaisimet Virrankulutus | 2.1W (Max.) |
| Liitännätyyppi | Included in panel signal interface |
| Lamppuohjain | No |
AT070WSM-NW1-3800(3G00) signaali liitäntä
| Signaaliluokka | LVDS (1 ch, 6/8-bit) |
|---|---|
| Tulojännite paneeliin | 3.3/9.6/18/-6V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
| Paneelin virrankulutus | 0.21/0.25W (Typ./Max.) |
| Liitännätyyppi | FPC |
