Yleiskatsaus
määrittely
TCG084VGLAAAFA-AA00

TCG084VGLAAAFA-AA00 Perustiedot
| paneeli Malli | TCG084VGLAAAFA-AA00 |
|---|---|
| paneeli Brand | Kyocera |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.4 inch, 640×480 |
| paneelin tyyppi | a-Si TFT-LCD |
| TCG084VGLAAAFA-AA00 Hinta | Pyyntö Hinta & Lead Time |
| Käyttölämpötila | -20 ~ 70 °C |
| Säilytyslämpötila | -30 ~ 80 °C |
TCG084VGLAAAFA-AA00 Mekaaniset ominaisuudet
| Pisteiden tarkkuus | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixel-kokoonpano | RGB Vertical Stripe |
| Pikselitiheys | 95 PPI |
| Kuvasuhde | 4:3 (H:V) |
| Muotoseikka | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.089×0.267 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.267×0.267 mm (H×V) |
| Paino | 400g |
| Pinta | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Aktiivinen alue | 170.88×128.16 mm (H×V) |
| Bezel Area | 174.4×131.8 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 199.5×147.4 mm (H×V) |
| Outline Depth | 10.8/11.55 (Typ./Max.) mm |
| Reiät ja kiinnikkeet | Face mounting holes (8-Φ3.4) on left, right bezel |
| Maisema tai muotokuva | Landscape type |
| Kosketusnäyttö | Embeded (4-wire Resistive) |
TCG084VGLAAAFA-AA00 optiset ominaisuudet
| Näyttötila | TN, Normally White |
|---|---|
| Kirkkaus | 360 cd/m² (Typ.) |
| kontrastisuhde | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Näytön väri | 262K (6-bit) |
| Väri Gamut | 49% NTSC (CIE1931) |
| Vasteaika | 10/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Katselukulma | 65/65/60/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Katseluohjaus | 6 o'clock |
| Valkoinen värikylläisyys | Wx:0.305; Wy:0.315 |
| Auringonvalo luettavissa | N |
TCG084VGLAAAFA-AA00 Elektroniikka Ominaisuus
| Pystytaajuus | 60Hz |
|---|---|
| Reverse Scan | Yes (U/D, L/R) |
TCG084VGLAAAFA-AA00 taustavalaistusjärjestelmä
| Lampun sijainti | Edge light type |
|---|---|
| Lampun tyyppi | WLED |
| Lampun käyttöikä | 100K(Typ.) (Hours) |
| Lampun jännite | 21.0/24.7V (Typ./Max.) |
| Lamp Current | 60mA (Typ.) |
| Liitännätyyppi | Included in panel signal interface |
| Lamppuohjain | No |
TCG084VGLAAAFA-AA00 signaali liitäntä
| Signaaliluokka | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) |
|---|---|
| Tulojännite paneeliin | 3.3V (Typ.) |
| Paneelin syöttöarvo | 160/240mA (Typ./Max.) |
| Liitännätyyppi | Connector |
| Signaalirajapinta | Kyocera Elco - 04-6240-040-023-846+, Pitch:0.5 mm, Pin:40 pins |
