Yleiskatsaus
määrittely
T-51638D084J-FW-A-AC
T-51638D084J-FW-A-AC Perustiedot
| paneeli Malli | T-51638D084J-FW-A-AC |
|---|---|
| paneeli Brand | OPTREX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.4 inch, 640×480 |
| paneelin tyyppi | a-Si TFT-LCD |
| T-51638D084J-FW-A-AC Hinta | Pyyntö Hinta & Lead Time |
| Malli Alias | AA084VC04 |
| Käyttölämpötila | -20 ~ 70 °C |
| Säilytyslämpötila | -20 ~ 80 °C |
T-51638D084J-FW-A-AC Mekaaniset ominaisuudet
| Pisteiden tarkkuus | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixel-kokoonpano | RGB Vertical Stripe |
| Pikselitiheys | 95 PPI |
| Kuvasuhde | 4:3 (H:V) |
| Muotoseikka | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.089×0.267 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.267×0.267 mm (H×V) |
| Paino | 360g (Typ.) |
| Pinta | Hard coating (2H), Antireflection |
| Aktiivinen alue | 170.88×128.16 mm (H×V) |
| Bezel Area | 174.9×132.2 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 199.5×149 mm (H×V) |
| Outline Depth | 11.5±0.5 mm |
| Reiät ja kiinnikkeet | Face mounting holes (4-Φ3.4) on left, right bezel |
| Maisema tai muotokuva | Landscape type |
| Kosketusnäyttö | Without |
T-51638D084J-FW-A-AC optiset ominaisuudet
| Näyttötila | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| Kirkkaus | 480 cd/m² (Typ.) |
| kontrastisuhde | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Näytön väri | 262K (6-bit) |
| Vasteaika | 6/19 (Typ.)(Tr/Td) |
| Katselukulma | 65/65/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Katseluohjaus | 6 o'clock |
| Valkoinen värikylläisyys | Wx:0.311; Wy:0.327 |
| Valkoinen vaihtelu | 1.30 (Max.)(5 points) |
| Auringonvalo luettavissa | Y |
T-51638D084J-FW-A-AC Elektroniikka Ominaisuus
| Pystytaajuus | 60Hz |
|---|---|
| Reverse Scan | Yes (180°) |
T-51638D084J-FW-A-AC taustavalaistusjärjestelmä
| Lampun sijainti | Edge light type (Top and Bottom) |
|---|---|
| Lampun tyyppi | CCFL |
| Lampun määrä | 2 pcs |
| Lampun muoto | Straight |
| Lampun käyttöikä | 50K(Min.) (Hours) |
| Lamppu vaihdettavissa | Replaceable |
| Lampun jännite | 450V (Typ.) |
| Lamp Current | 3.0/6.5/7.0mA (Min./Typ./Max.) |
| Lampun käyttötaajuus | 30/60KHz (Typ.) |
| Lampun käynnistysjännite | 670V (Min.) |
| Liitännätyyppi | Connector |
| Liitäntäpaikka | |
| Lamppuohjain | No |
T-51638D084J-FW-A-AC signaali liitäntä
| Signaaliluokka | CMOS (1 ch, 6-bit) |
|---|---|
| Tulojännite paneeliin | 3.3V (Typ.)(VCC) |
| Paneelin syöttöarvo | 240/400mA (Typ./Max.)(ICC) |
| Näyttöviestien jännite | 0≤VIL≤0.8V; 2.4V≤VIH≤5.5V |
| Liitännätyyppi | Connector |
| Liitäntäpaikka | |
| Signaalirajapinta | HRS - DF9B-31P-1V, Pitch:1.0 mm, Pin:31 pins |
