Yleiskatsaus
määrittely
LD550DUN-TGA4

LD550DUN-TGA4 Perustiedot
| paneeli Malli | LD550DUN-TGA4 |
|---|---|
| paneeli Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,55 inch, 1920×1080 |
| paneelin tyyppi | a-Si TFT-LCD |
| LD550DUN-TGA4 Hinta | Pyyntö Hinta & Lead Time |
| Malli Alias | LD550DUN (TG)(A4) |
| Käyttölämpötila | 0 ~ 50 °C |
| Säilytyslämpötila | -20 ~ 60 °C |
| Huomautukset | Super Narrow bezel (3.8mm Active to Active) |
LD550DUN-TGA4 Mekaaniset ominaisuudet
| Pisteiden tarkkuus | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixel-kokoonpano | RGB Vertical Stripe |
| Pikselitiheys | 40 PPI |
| Kuvasuhde | 16:9 (H:V) |
| Muotoseikka | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.210×0.630 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.630×0.630 mm (H×V) |
| Paino | 18.1/19.0Kgs (Typ./Max.) |
| Pinta | Hard coating (3H), Reflection 2.0% (Max.) |
| Aktiivinen alue | 1209.6×680.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | 1209.9×680.7 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 1213.4×684.2 mm (H×V) |
| Outline Depth | 34.6/51.3 (Typ./Max.) mm |
| Videowall Seam | 3.8 mm (Active to Active) |
| Maisema tai muotokuva | Landscape / Portrait |
| Kosketusnäyttö | Without |
LD550DUN-TGA4 optiset ominaisuudet
| Näyttötila | S-IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| Kirkkaus | 700 cd/m² (Typ.) |
| kontrastisuhde | 1400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Näytön väri | 1.06B (8-bit + Dithering) |
| Väri Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Vasteaika | 12 (Typ.)(G to G) |
| Katselukulma | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Katseluohjaus | Symmetry |
| Valkoinen värikylläisyys | Wx:0.279; Wy:0.292 |
| Valkoinen vaihtelu | 1.11/1.25 (Typ./Max.)(9 points) |
| Auringonvalo luettavissa | N |
LD550DUN-TGA4 Elektroniikka Ominaisuus
| Pystytaajuus | 60Hz |
|---|---|
| Reverse Scan | No |
| Kokonaisenergiankulutus | 241W (Typ.) |
LD550DUN-TGA4 taustavalaistusjärjestelmä
| Lampun sijainti | Direct light type |
|---|---|
| Lampun tyyppi | WLED |
| Lampun käyttöikä | 60K(Typ.) (Hours) |
| Liitännätyyppi | Connector |
| Lamppuohjain | 228.1/251.7W (Typ./Max.) |
LD550DUN-TGA4 signaali liitäntä
| Signaaliluokka | LVDS (2 ch, 10-bit) |
|---|---|
| Tulojännite paneeliin | 12.0V (Typ.) |
| Paneelin syöttöarvo | 1.08/1.40A (Typ./Max.) |
| Paneelin virrankulutus | 12.9/16.8W (Typ./Max.) |
| Liitännätyyppi | Connector |
| Signaalirajapinta | JAE - FI-RE51S-HF, Pitch:0.5 mm, Pin:51 pins |
