Yleiskatsaus
määrittely
LC550EQE-FHM2

LC550EQE-FHM2 Perustiedot
| paneeli Malli | LC550EQE-FHM2 |
|---|---|
| paneeli Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,55 inch, 3840×2160 |
| paneelin tyyppi | a-Si TFT-LCD |
| LC550EQE-FHM2 Hinta | Pyyntö Hinta & Lead Time |
| Malli Alias | LC550EQE (FH)(M2) |
| Käyttölämpötila | 0 ~ 50 °C |
| Säilytyslämpötila | -20 ~ 60 °C |
LC550EQE-FHM2 Mekaaniset ominaisuudet
| Pisteiden tarkkuus | 3840(RGB)×2160 (UHD) |
|---|---|
| Pixel-kokoonpano | RGB Vertical Stripe |
| Pikselitiheys | 80 PPI |
| Kuvasuhde | 16:9 (H:V) |
| Muotoseikka | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.105×0.315 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.315×0.315 mm (H×V) |
| Paino | 12.8/13.5Kgs (Typ./Max.) |
| Pinta | Antiglare (Haze 1%), Hard coating (3H) |
| Aktiivinen alue | 1209.6×680.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | 1214.6×685.4 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 1226×706.8 mm (H×V) |
| Outline Depth | 22.6 (Typ.) mm |
| Maisema tai muotokuva | Landscape type |
| Kosketusnäyttö | Without |
LC550EQE-FHM2 optiset ominaisuudet
| Näyttötila | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| Kirkkaus | 400 cd/m² (Typ.) |
| kontrastisuhde | 1200 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Näytön väri | 16.7M/1.06B (8-bit / 8-bit + Dithering) |
| Väri Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Vasteaika | 8 (Typ.)(G to G) |
| Katselukulma | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Katseluohjaus | Symmetry |
| Valkoinen värikylläisyys | Wx:0.281; Wy:0.288 |
| Valkoinen vaihtelu | 1.54 (Max.)(9 points) |
| Auringonvalo luettavissa | N |
LC550EQE-FHM2 Elektroniikka Ominaisuus
| Pystytaajuus | 60Hz |
|---|---|
| Reverse Scan | No |
| Kokonaisenergiankulutus | 86.79W (Typ.) |
LC550EQE-FHM2 taustavalaistusjärjestelmä
| Lampun sijainti | Edge light type |
|---|---|
| Lampun tyyppi | WLED |
| Lampun määrä | 6 strings |
| Lampun muoto | 6 strings |
| Lampun käyttöikä | 50K(Typ.) (Hours) |
| Lampun jännite | 72.0±4.8V |
| Lamp Current | 180mA (Typ.) |
| Valaisimet Virrankulutus | 79.83/85.02W (Typ./Max.) |
| Liitännätyyppi | Connector |
| Lamppuohjain | No |
LC550EQE-FHM2 signaali liitäntä
| Signaaliluokka | V-by-One 8 lane |
|---|---|
| Tulojännite paneeliin | 12.0V (Typ.) |
| Paneelin syöttöarvo | 580/754mA (Typ./Max.) |
| Paneelin virrankulutus | 6.96/9.05W (Typ./Max.) |
| Liitännätyyppi | Connector |
| Signaalirajapinta | JAE - FI-RE51S-HF, Pitch:0.5 mm, Pin:51 pins |
