Yleiskatsaus
määrittely
FG0700G3DSSWBGL4

FG0700G3DSSWBGL4 Perustiedot
| paneeli Malli | FG0700G3DSSWBGL4 |
|---|---|
| paneeli Brand | Data Image |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| paneelin tyyppi | a-Si TFT-LCD |
| FG0700G3DSSWBGL4 Hinta | Pyyntö Hinta & Lead Time |
| Käyttölämpötila | -20 ~ 70 °C |
| Säilytyslämpötila | -30 ~ 80 °C |
FG0700G3DSSWBGL4 Mekaaniset ominaisuudet
| Pisteiden tarkkuus | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixel-kokoonpano | RGB Vertical Stripe |
| Pikselitiheys | 133 PPI |
| Kuvasuhde | 15:9 (H:V) |
| Muotoseikka | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.0635×0.1905 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1905×0.1905 mm (H×V) |
| Paino | 132g (Typ.) |
| Aktiivinen alue | 152.4×91.44 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 165×106.4 mm (H×V) |
| Outline Depth | 3.4 (Typ.) mm |
| Reiät ja kiinnikkeet | Without |
| Maisema tai muotokuva | Landscape type |
| Kosketusnäyttö | Without |
FG0700G3DSSWBGL4 optiset ominaisuudet
| Näyttötila | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| Kirkkaus | 900 cd/m² (Typ.) |
| kontrastisuhde | 600 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Näytön väri | 16.7M (8-bit) |
| Vasteaika | 5/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Katselukulma | 70/70/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Auringonvalo luettavissa | Y |
FG0700G3DSSWBGL4 Elektroniikka Ominaisuus
| Pystytaajuus | 60Hz |
|---|---|
| Reverse Scan | No |
FG0700G3DSSWBGL4 taustavalaistusjärjestelmä
| Lampun sijainti | Edge light type |
|---|---|
| Lampun tyyppi | WLED |
| Lampun määrä | 3S10P |
| Lampun muoto | 10 strings |
| Lampun käyttöikä | 20K(Typ.) (Hours) |
| Lampun jännite | 8.7/11.5V (Min./Max.) |
| Lamp Current | 25mA (Typ.) |
| Liitännätyyppi | FPC |
| Lamppuohjain | No |
FG0700G3DSSWBGL4 signaali liitäntä
| Signaaliluokka | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) |
|---|---|
| Tulojännite paneeliin | 3.3V (Typ.) |
| Paneelin syöttöarvo | 150/200mA (Typ./Max.) |
| Näyttöviestien jännite | 0≤VIL≤0.3VCC; 0.7VCC≤VIH≤VCC |
| Liitännätyyppi | FPC |
