Yleiskatsaus
määrittely
B156XTT01.3

B156XTT01.3 Perustiedot
| paneeli Malli | B156XTT01.3 |
|---|---|
| paneeli Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.6 inch, 1366×768 |
| paneelin tyyppi | a-Si TFT-LCD |
| B156XTT01.3 Hinta | Pyyntö Hinta & Lead Time |
| Käyttölämpötila | 0 ~ 50 °C |
| Säilytyslämpötila | -20 ~ 60 °C |
B156XTT01.3 Mekaaniset ominaisuudet
| Pisteiden tarkkuus | 1366(RGB)×768 (WXGA) |
|---|---|
| Pixel-kokoonpano | RGB Vertical Stripe |
| Pikselitiheys | 100 PPI |
| Kuvasuhde | 16:9 (H:V) |
| Muotoseikka | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.084×0.252 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.252×0.252 mm (H×V) |
| Aktiivinen alue | 344.232×193.536 mm (H×V) |
| Maisema tai muotokuva | Landscape type |
| Kosketusnäyttö | Embeded (Projected Capacitive Touch) |
B156XTT01.3 optiset ominaisuudet
| Näyttötila | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| Kirkkaus | 200 cd/m² (Typ.) |
| kontrastisuhde | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Näytön väri | 262K (6-bit) |
| Väri Gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Vasteaika | 8 (Typ.)(G to G) |
| Katselukulma | 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Katseluohjaus | 6 o'clock |
| Valkoinen värikylläisyys | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Valkoinen vaihtelu | 1.25/1.60 (Max.)(5/13 points) |
| Auringonvalo luettavissa | N |
B156XTT01.3 Elektroniikka Ominaisuus
| Pystytaajuus | 60Hz |
|---|---|
| Reverse Scan | No |
| Kokonaisenergiankulutus | 3.6W (Max.) |
B156XTT01.3 taustavalaistusjärjestelmä
| Lampun sijainti | Edge light type |
|---|---|
| Lampun tyyppi | WLED |
| Lampun käyttöikä | 15K(Min.) (Hours) |
| Liitännätyyppi | Included in panel signal interface |
| Lamppuohjain | 7.0/12.0/21.0V (Min./Typ./Max.) |
B156XTT01.3 signaali liitäntä
| Signaaliluokka | LVDS (1 ch, 6-bit) |
|---|---|
| Tulojännite paneeliin | 3.3V (Typ.) |
| Paneelin syöttöarvo | 166mA (Max.) |
| Liitännätyyppi | Connector |
| Liitäntäpaikka |
